Bayrak Medya internet sitesinde 10.03.2021 tarihinde yayınlanan haberde başkanımız Haydar ÖZKAN ve başkan yardımcımız İncilay IRMAK’ın açıklamalarına yer verilmiştir.

İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği Başkanı Haydar Özkan “İzmirli Depremzedeleri kısa adı İZDEDA olan İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz” dedi.

İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği Başkanı Haydar Özkan “Biz Bayraklı’daki depremden sonra kendi çapımda, kendi apartmanımla uğraşan birisi olarak, ağır hasarlı bir binada oturuyorum ben, yanımızdaki arkadaşlarımıza yardımcı olalım diye yola çıktık. Sonra beraber yan yana geldik, platform kurduk, sonra dernek olduk, şimdi de İzmir’de ki tüm depremzedelerin sesi olmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili de bayağı yol kat ettik. İzlediğimiz yol konusunda kararlıyız. Mutluyuz, çünkü çok sayıda insana yardım diyoruz. Önümüzde birkaç sorun daha var. O sorunların çözümünde de depremzedelere yardımcı olabilirsek, misyonumuzu tamamlamış ama relaks pozisyonunda devam edeceğiz” dedi.

Dernek Kurucularından İncilay Irmak ise “Ağır hasarlı bir bina sahibiyim. Binamız yıkılacak. Yani yıkılacak bir binada oturuyorum. Apartmanımızla ilgili neyle karşılaşacağız, ne yapacağız diye koştururken, savaşırken birbirimizi bulduk, başlangıç da bir platform olarak sosyal medyada birlik olduk, gördüğünüz gibi şimdi dernek çatısı altında daha güçlü, daha etkin bir dayanışma içerisinde sorunları çözmek, gelen sorulara cevap vermek, dolayısıyla sorunlarımızı çözmek sıkıntılarımızı bitirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.”

Kaynak: Bayrak Medya | Depremzedeler İZDEDA Çatısı Altında Toplanıyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir